O nas

Humac Polska to pewny partner dla twojego gospodarstwa.

Na rynku jesteśmy już ponad 15 lat.  Doświadczenie i ciągła nauka to nasze najważniejsze cele. Od 2015 roku współpracujemy z firmą ze Słowacji Humac s.r.o.. To wiodący w Europie producent naturalnych preparatów  z wysoką zawartością kwasów Huminowych. To co natura ma najlepszego dla naszych zwierząt i upraw to właśnie produkty , których jesteśmy dystrybutorem.

Hodowla

HUMAC®  Natur AFM, jest  organiczno-mineralnym dodatkiem paszowym o wysokiej zawartości kwasów huminowych. Podstawowy surowiec jest 100% substancją naturalną o wysokiej skuteczności biologicznej. Aplikując  HUMAC®  Natur AFM dostarczamy do karmy zwierząt substancje mineralne i pierwiastki śladowe w formie chelatowej, które są łatwo przyswajalne w organizmie zwierząt.

Stosowanie preparatu koryguje skład mikroflory jelit: zapobiega rozmnażaniu się organizmów szkodliwych i  wspomaga wzrost użytecznej mikroflory. Ogranicza powstawanie zapaleń i wspomaga odporność. Działa korzystnie na pH układu trawiennego. Chroni przed wchłanianiem substancji toksycznych, metali ciężkich, toksyn pleśni i bakterii i trujących dla organizmu związków z układu pokarmowego, które są usuwane z odchodami z organizmu zwierząt. Korzystnie poprawia wykorzystanie karmy i jej składników odżywczych, przyczyniając się do lepszego wykorzystania karmy. Poprawia mikroklimat w oborze  przez absorpcję substancji azotowych i innych w postaci gazowej, co w zasadniczy sposób ogranicza emisję szkodliwych gazów.

Rolnictwo

W produkcji roślinnej kwasy huminowe znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim dlatego, że w istotny sposób uczestniczą w zwiększaniu urodzajności gleby, a tym samym i w zwiększaniu produkcji biomasy na cele paszowe i spożywcze. Jednocześnie zwiększają zawartość środków pokarmowych i obniżają poziom substancji toksycznych w roślinach.

Wpływy fizyczne – fizycznie zmieniają strukturę gleby

– zapobiegają utracie związków odżywczych w piaszczystych glebach, poprawiają wentylację w ciężkich glebach i zatrzymują wodę.

– ograniczają powstawanie pęknięć w glebie i jej erozję dzięki zdolności łączenia koloidów

– są pomocne przy uwalnianiu związków z gleby i ich rozpadzie, a tym samym napowietrzaniu i poprawie możliwości uprawy ziemi

Wpływy chemiczne – zmieniają chemiczne stałe własności gleby

– neutralizują gleby kwasowe i zasadowe, regulują wartość pH w glebie

– optymalizują pobieranie środków odżywczych i wody przez rośliny

– zwiększają zdolność gleby do buforowania

Wpływy biologiczne – biologicznie stymulują rośliny i aktywność mikroorganizmów.

– stymulują enzymy roślinne i zwiększają ich produkcję

– działają jak katalizatory organiczne w wielu procesach biologicznych

– wspomagają wzrost i rozwój korzystnych mikroorganizmów w glebie

Wpływy ekologiczne: umożliwiają skuteczne i efektywne rozwiązywanie problemów środowiska naturalnego i ochrony przyrody

– rozwinięty system korzeniowy z zawartością HK przeciwdziała przenikaniu azotanów i pestycydów do wód gruntowych

– redukują problem zasolenia przy aplikacji nawozów sztucznych rozpuszczanych w wodzie.

– Są efektywną metodą w walce z erozją gleby

Środowisko

Kwasy huminowe dzięki ich własnościom uważa się za potencjalnie przydatne do detoksykacji substancji skażających środowisko naturalne.

Substancje humusowe odgrywają ważną rolę przy ochronie środowiska naturalnego – dzięki ich zdolności do adsorbowania skażeń organicznych ze środowiska, wykorzystuje się je do usuwania tych substancji skażających z wody, gleby i szlamów

Kontakt:
E: biuro@humacpolska.pl
Tel 601293372
Adres 09-402 Płock ul. Padlewskiego 4